Policjanci z Ozimka otrzymali nowy radiowóz - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Policjanci z Ozimka otrzymali nowy radiowóz

Data publikacji 17.01.2020

Dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych, policjanci z Ozimka otrzymali nowy radiowóz. Oznakowana Dacia Daster będzie służyć potrzebom lokalnej społeczności. Klucze do nowego radiowozu fundatorzy w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Opolu - mł. Insp. Rafała Drozdowskiego, przekazali Komendantowi Komisariatu Policji w Ozimku.

15 stycznia, odbyło się uroczyste przekazanie nowego oznakowanego radiowozu. Zakup auta był inicjatywą władz samorządowych z Ozimka,Turawy i Chrząstowic. Włodarze gmin przeznaczyli na radiowóz policyjny ponad 50 tysięcy złotych, druga część środków pochodziła z budżetu Komendy Głównej Policji.

Mł. insp. Rafał Drozdowski - Komendant Miejski Policji w Opolu, podziękował burmistrzowi i wójtom  za wsparcie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, poprzez dofinansowanie zakupu nowego radiowozu.

Warto wspomnieć, że lokalne samorządy w ostatnich latach wspierały już finansowo zakupy radiowozów, jak również corocznie przeznaczają środki pieniężne na dodatkowe służby dla policjantów.

  • nowa oznakowana Dacia Daster, radiowóz policyjny
  • włodarze gmin wraz z Komendantem Miejskim Policji w Opolu i Komendantem Komisariatu Policji w Ozimku
  • nowy radiowóz