Aktualności

Bogdanowice mają nowych ratowników

Data publikacji 15.01.2020

Akcja "Mały Ratownik" zagościła już na dobre w przedszkolach naszego powiatu. Tym razem organizatorzy zawitali do przedszkola w Bogdanowicach. Sztuka ratowania ludzkiego życia nie jest wcale prosta, dlatego trzeba ją przekazywać już od najmłodszych lat.

Przedstawiciele służb mundurowych w ramach prowadzonej już drugiej edycji programu "Mały Ratownik" zawitali do przedszkola w Bogdanowicach. Wielu z nas w sytuacjach zagrażających życiu nie wie w jaki sposób prawidłowo się zachować. Dlatego pomysłodawcy programu "Mały Ratownik" docierają do przedszkolaków z całego powiatu głubczyckiego, by przekazywać im tą cenną wiedzę.

Podczas spotkań w ramach akcji dzieci w wieku od 5 do 6 lat mogą uczyć się sztuki ratownia życia. Na sprzęci jakim dysponują służby młodzi adepci uczą się prowadzić masaż serce, prawidłowo podłączać sprzęt AED czy też w prawidłowy sposób przekazywać informację podczas rozmowy z dyspozytorem numeru alarmowego 112.

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji zagrażających życiu. Wtedy pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy, możemy uratować czyjeś bądź własne życie.

  • policjantka rozmawia z dziećmi i opowiada im o podstawach bezpiecznego zachowania
  • strażacy podczas prezentacji swojego sprzętu, który wykorzystują przy wchodzeniu do domów gdzie jest pożar
  • dzieci uczące się prawidłowo podłączyć sprzęt AED
  • dzieci, które na przykładzie manekina prowadzą masaż serca
Powrót na górę strony