Aktualności

Bezpieczne ferie 2020 z prudnickimi policjantami

Data publikacji 15.01.2020

Dzielnicowa z prudnickiej komendy odwiedziła przedszkolaków w ramach działań „Bezpieczne ferie 2020”. Policjantka opowiedziała o swojej pracy i uczyła dzieci bezpiecznych zachowań oraz mówiła jak i gdzie bezpiecznie się bawić w trakcie zimowego wypoczynku. Przypomniała dzieciom także jak ważne jest używanie przez pieszych elementów odblaskowych.

Przed feriami policjanci z prudnickiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą, rozmawiają z nimi o różnych zagrożeniach, a także informują i uczą jak ich uniknąć. Tym razem dzielnicowa odwiedziła dzieci z Przedszkola nr 4 w Prudniku. Maluchy z uwagą słuchały o zawodzie policjanta i z ciekawością oglądały wyposażenie policjanta, które na co dzień pobierane jest do służby.

Dzielnicowa przypomniała dzieciom także zasady bezpieczeństwa na drodze oraz mówiła jak i gdzie bezpiecznie się bawić w trakcie zimowego wypoczynku. Policjantka zwróciła uwagę maluchom, jak ważne jest używanie przez pieszych elementów odblaskowych. Funkcjonariusze bowiem już od najmłodszych lat próbują zaszczepić nawyk noszenia odblasków.

Spotkanie było też doskonałą okazją do przeprowadzenia lekcji edukacyjnej, dotyczącej zasad właściwego zachowania w przypadku napotkania obcego i agresywnego zwierzęcia.

  • Dzielnicowa pokazuje dzieciom wyposażenie policjanta pobierane do służby.
  • Zdjęcie grupowe dzieci i policjantki.
  • Policjantka rozmawia z dziećmi na temat bezpiecznej zabawy podczas zimowego wypoczynku.
  • Policjantka rozmawia z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.
  • Dzielnicowa opowiada dzieciom na temat służby  w policji.
  • Policjantka pokazuje dzieciom sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.
Powrót na górę strony