Aktualności

Nowe radiowozy w kluczborskiej komendzie

Data publikacji 02.01.2020

Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku wzbogacił się o kolejne nowe radiowozy. Tym razem jest to Volkswagen T7 oraz Hyundai i30. Zakup pojazdów był możliwy dzięki wsparciu włodarzy miasta i powiatu kluczborskiego oraz Wołczyna, Byczyny i Lasowic Wielkich. Łącznie samorządy na nowe radiowozy przekazały ponad 90 000 złotych, a pozostała część środków pochodziła z budżetu Komendy Głównej Policji.

30 grudnia 2019r. na placu komendy Policji w Kluczborku odbyło się uroczyste przekazanie nowych oznakowanych radiowozów. Zakup pojazdów był możliwy dzięki wsparciu burmistrz Byczyny, burmistrza Kluczborka, burmistrza Wołczyna, Starosty Powiatu Kluczborskiego oraz wójta Lasowic Wielkich. Łącznie włodarze na zakup policyjnych samochodów przeznaczyli ponad 90 000 złotych. Pozostała część środków pochodziła z budżetu Komendy Głównej Policji.

Kluczyki do nowych radiowozów z rąk burmistrza Kluczborka pana Jarosława Kielara odebrał szef kluczborskich policjantów podinsp. Paweł Kolczyk. Nowe radiowozy są oznakowane i wykorzystywane będą w codziennej służbie przez policjantów z wydziału prewencji w Wołczynie oraz Kluczborku. Komendant podziękował wszystkim samorządowcom za aktywne działania na rzecz krzewienia bezpieczeństwa i pomoc finansową na zakup radiowozów.

Warto wspomnieć, że lokalne samorządy w ostatnich latach wspierały finansowo zakupy radiowozów, samoobsługowego Alkomatu, testerów narkotykowych jak również corocznie przeznaczają środki pieniężne na dodatkowe służby.

  • Przedstawiciele władz samorządowych wraz z panami komendantami oglądają nowe radiowozy
  • Przedstawiciele władz samorządowych wraz z panami komendantami oglądają nowe radiowozy
  • Przedstawiciele władz samorządowych wraz z panami komendantami oglądają nowe radiowozy
Powrót na górę strony