Aktualności

Grupa "SPEED" zatrzymała uprawnienia 54-latkowi

Data publikacji 02.01.2020

Z prędkością 109 km/h, przy obowiązującej 50 w terenie zabudowanym, jechał 54-letni kierowca toyoty. Policjanci z grupy SPEED zatrzymali go do kontroli, następnie zatrzymali mu prawo jazdy. Tylko w ostatnim kwartale 2019 roku policjanci kędzierzyńsko-kozielskiej grupy SPEED ujawnili blisko 900 wykroczeń i skontrolowali blisko 1000 pojazdów. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do znaków i ograniczeń prędkości na drodze.

Zadaniem policyjnej grupy „SPEED” jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. W poniedziałek (30 grudnia) funkcjonariusze wchodzący w skład kędzierzyńsko-kozielskiej grupy zatrzymali do kontroli kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.  

Około godziny 13:00, w Komornie na drodze DK45, policjanci zauważyli toyotę poruszającą się z dużą prędkością. Kierujący nią 54-latek, jechał w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” z prędkością 109 km/h. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.  Teraz 54-latka czeka 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu głubczyckiego został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość pozostaje nadal jednym z głównych czynników wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Apelujemy o jazdę z rozwagą i zgodną z przepisami.

 

Powrót na górę strony