Aktualności

Podsumowanie akcji "Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie" na drogach Opolszczyzny

Data publikacji 30.12.2019

Za nami długi świąteczny weekend. Od wtorku do niedzieli na drogach naszego województwa doszło do 8 wypadków, gdzie zginęły 2 osoby oraz 7 zostało rannych. Policjanci zatrzymali również 38 nietrzeźwych kierujących. Niestety, nadmierna prędkość oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez Opolszczyznę czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w oznakowanych oraz nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców.

Funkcjonariusze przeprowadzili blisko 6000 badań stanu trzeźwości. W trakcie tych kontroli zatrzymali 38 nietrzeźwych kierowców. Policjanci sprawdzali również prędkość, to czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez Opolszczyznę.

Od piątku do środy na terenie naszego województwa doszło do 8 wypadków, gdzie rannych zostało 7 osób oraz zginęły 2 osoby.

Do tego najtragiczniejszego zdarzenia doszło w piątek około godziny 10:00, w Dąbrowie. Tam kierująca seatem 23-latka, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się ze skodą. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła 23-latka oraz jej 26-letni pasażer. Natomiast 47-letni kierowca skody został przewieziony do szpitala.

Pamiętajmy! Nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do zimowych warunków oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to wciąż główne przyczyny wypadków. Jako kierowcy stosujmy się więc do ograniczeń i znaków drogowych. Zwracajmy również uwagę na pieszych, w szczególności po zmroku i w miejscach słabo oświetlonych. Natomiast jako piesi używajmy elementów odblaskowych i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

Powrót na górę strony