Nietrzeźwy przewoził narkotyki - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nietrzeźwy przewoził narkotyki

Data publikacji 13.12.2019

Miał ponad promil alkoholu w organizmie i jechał całą szerokością jezdni. Dodatkowo przewoził narkotyki. W swoim garażu miał ich blisko pół kilograma. 38-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci podczas patrolu zauważyli audi jadące całą szerokością jezdni. Widząc styl jazdy kierowcy, funkcjonariusze postanowili sprawdzić stan jego trzeźwości.

Za kierownicą pojazdu siedział 38-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim, jak i w schowku jego auta – narkotyki.

Ale to nie był koniec problemów 38-latka. Funkcjonariusze w garażu należącym do mężczyzny znaleźli blisko pół kilograma białego proszku. Po sprawdzenie substancji okazało się, że jest to amfetamina. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Zebrane przez kietrzańskich kryminalnych dowody, pozwoliły na przedstawienie 38-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za takie czyny grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

  • policjant prowadzi osobę zatrzymaną
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki