Aktualności

Zastraszyli 13-latka i wymusili od niego pieniądze

Data publikacji 11.12.2019

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze. 35 i 45-latek zostali zatrzymani na jednej z ulic w Opolu. Kilka dni wcześniej, mieli oni wymusić pieniądze od 13-latka. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku listopada, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zostali zaalarmowani przez rodzinę 13-latka. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego syn miał zostać zaczepiony przez dwóch mężczyzn na jednej z ulic w mieście. Napastnicy mieli zablokować nastolatkowi drogę i żądać od niego pieniędzy w zamian za umożliwienie mu przejścia. Wzbudzając w pokrzywdzonym strach, mieli wyłudzić od niego pieniądze.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci. Kryminalni zabezpieczyli monitoring i wytypowali miejsca w których mogli przebywać podejrzewani o to wymuszenie rozbójnicze. Kilka dni później policjanci namierzyli obu mężczyzn na jednej z ulic w mieście. Jak się okazało, obaj byli dobrze znani policji, wcześniej byli wielokrotnie karani. Starszy z nich we wrześniu opuścił zakład karny.

35 i 45-latek zostali zatrzymani. Śledczy z komendy miejskiej zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego obaj mieszkańcy Opola usłyszeli zarzut wymuszenia rozbójniczego. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

  • policjanci prowadzą zatrzymanych
  • policjanci prowadzą zatrzymanych
  • policjanci prowadzą zatrzymanych
Powrót na górę strony