Aktualności

Publikujemy portret pamięciowy poszukiwanego oszusta

Data publikacji 30.11.2019

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który 29 sierpnia 2019 roku w Krapkowicach oszukał starszą kobietę na 20 000 złotych. Seniorka była przekonana, że przekazuje pieniądze prawdziwemu policjantowi. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat tożsamości tego mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami z Krapkowic pod numerem 77 407 97 23, lub z najbliższą jednostką pod numerem alarmowym 112.

Przypomnijmy: oszust podający się za policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach dzwonił do mieszkańców Krapkowic. Twierdził, że pracownicy banków lub poczty fałszują dane kont, rachunków bankowych i dane osobiste. W ten sposób mieli narażać mieszkańców Krapkowic na niebezpieczeństwo utraty pieniędzy.

Niestety, oszuści zmanipulowali jedną z mieszkanek Krapkowic. Kobieta zaciągnęła kredyt w swoim banku – ponad 20 000 złotych. Następnie przekazała je w rejonie targowiska przy ulicy Drzymały mężczyźnie podającemu się za funkcjonariusza policji.

Rysopis podejrzanego o współudział w oszustwie: mężczyzna w wieku około 60 lat, niski, krępej budowy ciała, siwy włosy i wąs, ubrany w niebieską koszulkę i niebieskie jeansy. Mężczyzna posiadał przy sobie granatową torbę na ramię.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje, mogące pomóc w ustaleniu sprawcy tego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z  Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach: tel. 77/4079723  lub z najbliższą jednostką Policji telefon alarmowy 112.

Powrót na górę strony