Aktualności

Przekroczył prędkość – kierowca i jego pasażerka byli poszukiwani

Data publikacji 27.11.2019

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Mężczyzna przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o blisko 40 km/h. Jak się okazało, mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo, 35-latek i jego 53-letnia pasażerka byli poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Gliwicach. Obaj trafił już do więzienia, gdzie odbywają zasądzoną karę.

Policjanci ruchu drogowego ze strzeleckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Przyczyną kontroli była prędkość kierującego, który w terenie zabudowanym w Zalesiu Śląskim jechał o 39 km/h za szybko. Kierowcą okazał się mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Oprócz 35-latka, samochodem podróżowały jeszcze dwie pasażerki.

W trakcie kontroli policjanci sprawdzili osoby w policyjnej bazie. Szybko okazało się, że kierowca oraz 53-letnia pasażerka są poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Gliwicach. Zgodnie z wydaną przez sąd decyzją powinni stawić się w zakładzie karnym. Mężczyzna miał do odbycia łącznie  90 dni  za paserstwo i kradzież. Natomiast 53-latka 10 dni aresztu za wykroczenie kradzieży.

Oboje zostali zatrzymani. Trafił już do więzienia, gdzie odbywają zasądzoną karę.

Powrót na górę strony