Aktualności

Reakcja świadka i ujęcie nietrzeźwego motorowerzysty

Data publikacji 25.11.2019

Dzięki właściwej reakcji świadka, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszający, widząc stan w jakim 35-latek prowadzi swój motorower, natychmiast wezwał funkcjonariuszy. Badanie alkomatem pokazało, że miał on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia.

22 listopada, tuż po 15:00, oficer dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Natychmiast na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 35-latek jechał jedną z ulic w Ujeździe. Następnie zatrzymał się i zaparkował pojazd. Wówczas zgłaszający zauważył, że kierowca może być nietrzeźwy. Podczas rozmowy wyczuł od niego silną woń alkoholu. Uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił policjantów.

Badanie stanu trzeźwości pokazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Dalsza jazda w takim stanie mogła zakończyć się tragedią, i to nie tylko dla motorowerzysty.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Nietrzeźwy kierowca musi się liczyć również z kara finansową.

W tym przypadku wzorowa reakcja i postawa obywatelska być może zapobiegła tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na policyjny telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw. Dzięki takiej postawie możemy zapobiec wielu tragediom na drogach.

Powrót na górę strony