Aktualności

Czujność świadka doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 21.11.2019

Zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna grozi 46-latkowi, który wsiadł za kierownicę mając 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Na szczęście czujnością wykazał się świadek całego zajścia, który zabrał kluczyki kierowcy i udaremnił mu dalszą jazdy.

Policjanci podczas patrolu Głubczyc otrzymali zgłoszenie o zatrzymanym nietrzeźwym kierującym. Na miejscu funkcjonariusze zastali 36-latka, który wezwał policję. Obok niego stał kompletnie pijany kierowca volkswagena.

Funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający interwencję mężczyzna widział jak mężczyzna parkował samochód. By udaremnić kierowcy ucieczkę z miejsca zdarzenia, świadek zabrał kluczyki i natychmiast wezwał policyjny patrol. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 46-latek miał 3 promile alkoholu i nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 2 lata więzienia oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.


 

Powrót na górę strony