Aktualności

Nietrzeźwa babcia opiekowała się wnukami

Data publikacji 21.11.2019

Ponad 3,5 promila alkoholu miała kobieta, która pilnowała czworo swoich wnucząt. Na domiar złego, rodzice którzy w trakcie policyjnej interwencji wrócili do domu, również byli pijani. Zdolna do opieki nad dziećmi okazała się dopiero prababcia. Policjanci prowadzoną w tej sprawie postępowanie sprawdzające dotyczące narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Teraz o losie rodziny zdecyduje sąd.

Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w powiecie krapkowickim przez pracowników opieki społecznej. Ze zgłoszenia wynikało, że dzieci mogą być pod opieką osoby nietrzeźwej. Na miejscu okazało się, że czwórką swoich wnucząt zajmowała się 45-letnia babcia. W swoim organizmie miała ponad 3,5 promila alkoholu.

W trakcie interwencji do mieszkania weszli rodzice dzieci - 26-latka i 36-letni mężczyzna. Niestety, oni również nie mogli zajmować się małoletnimi. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Zdolna do sprawowania należytej opieki była dopiero prababcia.

Materiały w tej sprawie zostały już przekazane do Sądu Rodzinnego w Strzelcach Opolskich. Policjanci prowadzą też postępowanie sprawdzające dotyczące podejrzenia narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Jeśli okaże się, że babcia swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla ich życia bądź zdrowia, może jej grozić kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony