Aktualności

Podsumowanie listopadowego weekendu na naszych drogach

Data publikacji 12.11.2019

Długi listopadowy weekend za nami, a nad naszym bezpieczeństwem jak zawsze czuwali opolscy policjanci. Funkcjonariusze kontrolowali między innymi trzeźwość kierujących i prędkość z jaką się poruszali. W tym okresie odnotowaliśmy 2 wypadki drogowe, w których 2 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali też 31 nietrzeźwych kierowców.

Podczas tego długiego, listopadowego weekendu, jak zawsze nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu ponad 4100 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

W tym czasie, na terenie województwa opolskiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. Dodatkowo, 5 kierowców straciło swoje uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego doszło 8 listopada, tuż po godzinie 11:00 na ul. Moniuszki w Kluczborku. Tam, według wstępnych ustaleń policjantów, kierująca volkswagenem 68-latka potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 76-latkę. Piesza, z obrażeniami nie zagrażającemu jej życiu, została przewieziona do szpitala. Teraz kluczborscy policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego wypadku.

Pamiętajmy o tym, aby w rejonach przejść dla pieszych zwracać szczególną uwagę na wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego. Natomiast, jako piesi i rowerzyści, korzystajmy z elementów odblaskowych i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

Powrót na górę strony