Aktualności

Wyróżnienia za udział w konkursie literackim

Data publikacji 24.10.2019

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie mł.insp. Waldemar Popczyk wręczył dyplomy za udział w konkursie literackim pn. „Rymowanka – Zachęcanka”. Wyróżnieni w konkursie zostali uczniowie z dwóch szkół w powiecie oleskim: Julia Widera z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sowczycach i Kevin Weinczyk z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Pludrach. Celem konkursu była promocja idei używania elementów odblaskowych oraz „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2020 roku.

Konkurs pn. "Rymowanka - Zachęcanka" został ogłoszony 6 maja 2019 r. przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Został on zorganizowany dla uczniów klas I-III szkół podstawowych w całym kraju. Miał na celu promowanie idei noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze w obszarze zabudowanym i niezabudowanym. Udział w konkursie był też okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Prace konkursowe były czterowersowymi rymowankami. Miały zachęcać jak największą liczbę pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym, na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg

W ogólnopolskim finale konkursu udział wzięło po pięć prac z każdego garnizonu policji, wyłonionych wcześniej w finałach wojewódzkich. W gronie finalistów znalazły się pracę Julii Widery z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sowczycach i Kevina Weinczyka z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Pludrach. To ich prace reprezentowały Opolszczyznę w finale krajowym konkursu.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie mł.insp. Waldemar Popczyk wręczył laureatom dyplomy za udział w konkursie literackim pn. „Rymowanka – Zachęcanka”. Gratulujemy wyróżnionym uczniom oraz dziękujemy za poświęcony czas i pracę. Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom i wychowawcom, pod których okiem powstawały literackie "rymowanki – zachęcanki".

  • I zastępca komendanta wręcza wyróżnienia uczestnikom konkursu
  • dyplomy wyróżnienia dla uczestników konkursu
  • I zastępca komendanta wręcza wyróżnienia uczestnikom konkursu
  • dyplomy wyróżnienia dla uczestników konkursu
Powrót na górę strony