Aktualności

Nagrody i podziękowania dla policjantów i pracowników cywilnych przy okazji narady kwartalnej

Data publikacji 24.10.2019

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta przewodniczył w naradzie kwartalnej kadry kierowniczej garnizonu opolskiego. Przy tej okazji, komendant wręczył nagrody dla wyróżnionych policjantów i pracowników cywilnych województwa opolskiego. Wśród nich był między innymi policjant z Nysy, nagrodzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, oraz pracownik cywilny z Opola, który odchodzi na emeryturę po 50 latach pracy. Komendant wręczył również nagrody jubileuszowe za wieloletni straż pracy.

Narada kadry kierowniczej policji województwa opolskiego dotyczyła pierwszych trzech kwartałów 2019 roku. Spotkanie otworzył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta. Osiągnięcia pionu kryminalnego podsumował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Adam Tychowicz, działalność logistyki przedstawił Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafał Stanisławski. Pan komendant, jeszcze przed rozpoczęciem części merytorycznej, nagrodził i podziękował wyróżnionym policjantom i pracownikom cywilnym.

Z rąk nadinsp. Jarosława Kalety, nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrał funkcjonariusz służby kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Nysie. Policjant rozpracowywał grupę dilerów narkotykowych. Podczas realizacji zatrzymania jednego z nich, został ranny. Podejrzany o związek z przestępczością narkotykową mężczyzna, próbował uniknąć zatrzymania i uciekając samochodem potrącił funkcjonariusza. Policjant, po okresie hospitalizacji, wrócił już do służby. Mężczyzna odpowiedzialny za jego potrącenie został zatrzymany i pociągnięty do odpowiedzialności.

Nagrodzeni i wyróżnieni zostali również pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. To między innymi pracownik Wydziału Transportu KWP w Opolu, który odchodzi na emeryturę po 50 latach aktywności zawodowej. Nagrody jubileuszowe otrzymali również pracownicy Wydziału Łączności i Informatyki oraz Wydziału Konwojowego KWP w Opolu.

 • Obok siebie stoją Komendant Wojewódzki Policji w Opolu i jego dwaj zastępcy
 • komendant gratuluje nagrodzonemu policjantowi
 • komendant gratuluje i wręcza wyróżnienie nagrodzonym pracownikom cywilnym KWP w Opolu
 • komendant gratuluje i wręcza wyróżnienie nagrodzonym pracownikom cywilnym KWP w Opolu
 • komendant gratuluje i wręcza wyróżnienie nagrodzonym pracownikom cywilnym KWP w Opolu
 • sala konferencyjna, za stołami siedzą policjanci i pracownicy cywilni, naprzeciwko nich komendant i jego zastępca
 • przy stole siedzą policjanci uczestniczący w naradzie, na stole notatniki
 • policjantka słucha z opartą głową o dłoń, za nią siedzi policjant
 • przy stole siedzą policjanci uczestniczący w naradzie - na zdjęciu widzimy 3 policjantów
 • 4 policjantów siedzi przy stole podczas narady
 • policjantka i policjant słuchają narady
Powrót na górę strony