Aktualności

Działania grupy "SPEED" na drogach powiatu prudnickiego

Data publikacji 24.10.2019

Policjanci z prudnickiej drogówki, w ramach działań grupy „Speed” zatrzymali 2 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał 105 km/h. Przypominamy, że nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego realizując zadania grupy „Speed” szczególną uwagę zwracają na tych kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe. Funkcjonariusze, tylko w tym tygodniu, zatrzymali prawo jazdy 2 kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Mężczyzna jechał osobową kią 105 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Nieznacznie mniej, bo 102 km/h miał na liczniku podróżujący skodą 54-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli w Starych Kotkowicach.

Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo, za swoje zachowanie na drodze, zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz „zdjęcie nogi z gazu”. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

  • screen z wideorejestratora, na którym widać kierujących poruszających się z nadmierną prędkością
  • screen z wideorejestratora, na którym widać kierujących poruszających się z nadmierną prędkością
Powrót na górę strony