Aktualności

Kamila Sitnik reprezentowała Opolszczyznę w finale krajowym konkursu pn. „Rymowanka – Zachęcanka”

Data publikacji 23.10.2019

Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Arkadiusz Chętnicki wręczył dyplom Kamili Sitnik - uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Leśnicy - za udział w konkursie literackim pn. „Rymowanka – Zachęcanka”. Celem konkursu była promocja idei używania elementów odblaskowych oraz „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2020 roku. Gratulujemy Kamili za inwencję i pomysłowość. Serdecznie dziękujemy również rodzicom, dyrekcji, nauczycielom oraz dzieciom ze szkoły w Leśnicy za zaangażowanie w konkurs.

Konkurs pn. "Rymowanka - Zachęcanka" został ogłoszony przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Prace konkursowe musiały być czterowersowymi rymowankami. Miały one zachęcać do noszenia odblasków, mówić o zaletach takich elementów, promować ideę bycia widocznym na drodze.

Udział w konkursie miał również na celu zaangażowanie dzieci w ciekawą formę edukacji w zakresie wychowania komunikacyjnego. Dodatkowo poprzez możliwość rywalizacji i starania się o wygraną, zaktywizował dzieci do poszerzania wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W finale krajowym tego przedsięwzięcia udział wzięło po pięć prac z każdego garnizonu policji, wyłonionych wcześniej w finałach wojewódzkich. W gronie finalistów znalazła się praca Kamili Sitnik - uczennicy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Leśnicy - która reprezentowała Opolszczyznę w finale krajowym konkursu.

Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Arkadiusz Chętnicki wręczył dyplom Kamili Sitnik za udział w konkursie literackim pn. „Rymowanka – Zachęcanka” i przygotowanie pracy finałowej. Gratulujemy Kamili za inwencję i pomysłowość. Serdecznie dziękujemy również rodzicom, dyrekcji, nauczycielom oraz dzieciom z PSP w Leśnicy za zaangażowanie w konkurs.

Rymowanka Kamili Sitnik:

 My w odblasku wciąż chodzimy,

bo bezpieczni być lubimy.

Rolki, rower, hulajnoga

z nim bezpieczna każda droga.

  • komendant wręcz dziewczynce dyplom, gratuluje udziału w konkursie
  • komendant wręcz dziewczynce dyplom, gratuluje udziału w konkursie
  • komendant stoi obok dziewczynki i kobiety
Powrót na górę strony