Aktualności

Cytrynka za mandat, czyli cierpki smak pouczenia

Data publikacji 19.10.2019

„Cytrynka za mandat” to akcja zorganizowana przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębiu. Happening ten skierowany jest do kierowców i ma on na celu przypomnienie im przepisów ruchu drogowego. W sposób szczególny jednak, akcja ta przypomina o ograniczeniach prędkości w rejonie szkół i przedszkoli. Uczniowie wspólnie z namysłowską drogówką pouczali kierowców za nieznaczne przekroczenie prędkości, w zamian za zjedzenie kawałka cytryny.

W piątek, 18 października, namysłowska drogówka przyłączyła się do projektu zorganizowanego przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębiu. W ramach akcji „Cytrynka za mandat”, kierowcy którzy dopuścili się nieznacznego przekroczenia prędkości w rejonie szkoły, mogli wykupić się od mandatu kosztując plaster cytryny. W ramach pouczenia za niedostosowanie prędkości, kierowcy otrzymywali reprymendę od uczniów, aby następnym razem zwrócili szczególną uwagę na prędkość swoich samochodów, w szczególności w rejonie szkół i przedszkoli.

Kilku kierowców skorzystało z oferty uczniów i ze skrzywioną miną kosztowało cierpkiej cytryny. Była to kolejna inicjatywa dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębiu, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym przy swojej placówce.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość nadal pozostaje główną przyczyną wypadków drogowych, w tym tych najpoważniejszych ze skutkiem śmiertelnym. Wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną. Dlatego apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę!

  • uczniowie z policjantami w trakcie akcji, wręczają kierowcom cytryny
  • uczniowie z policjantami w trakcie akcji, wręczają kierowcom cytryny
  • uczniowie z policjantami w trakcie akcji, wręczają kierowcom cytryny
Powrót na górę strony