Aktualności

Nietrzeźwy - na pace citorena - przewoził skradziony motorower

Data publikacji 15.10.2019

Do 5 lat więzienia grozi 26-letniemu mieszkańcowi Grodkowa. Mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu i kradzież motoroweru. Musi się też liczyć z grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

W niedzielę kilka minut po godzinie 20:00 oficer dyżurny z Grodkowa otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na obwodnicy miasta. Na miejsce natychmiast skierował funkcjonariuszy, którzy zajęli się sprawą.

Z policyjnych ustaleń wynika, że kierowca citroena wymusił pierwszeństwo na volkswagenie i doprowadził do groźnie wyglądającego zderzenia.  42-letni kierowca volkswagena został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. W tym czasie, na miejscu policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i rozpytali świadków zdarzenia. Dalsze czynności pokazały, że podejrzewany o spowodowanie tego zdarzenia, na sumieniu ma jeszcze inne przewinienia. Był nietrzeźwy – w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Policjanci skontrolowali samochód i na pace ujawnili motorower, który w policyjnym systemie figurował jako skradziony. Funkcjonariusze zabezpieczyli jednoślad, a podejrzewanego zatrzymali. Wartość odzyskanego mienia to blisko 2 000 złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowana pojazdem w stanie nietrzeźwości i kradzieży. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

 

 

  • miejsce zdarzenia - uszkodzony citroen, w tle wozy strażackie i radiowozy policyjne.
  • uszkodzony citroen, w tle stoi radiowóz i policjant spisuje protokół zdarzenia
  • uszkodzony citroen, w tle wozy strażackie
  • uszkodzony volkswagen
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • zabezpieczony motorower
Powrót na górę strony