Aktualności

Jechał za szybko i wpadł z narkotykami

Data publikacji 10.10.2019

Policjanci z prudnickiej drogówki realizując zadania w ramach działań grupy „Speed” zatrzymali 27-latka, który miał przy sobie narkotyki. Mężczyzna „wpadł” po tym jak przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec gminy Głogówek odpowie teraz za posiadanie środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w środę (9 października), na terenie gminy Głogówek. Prudniccy policjanci ruchu drogowego, w ramach działań grupy ,,Speed” zajmującej się zwalczaniem przestępczości na drogach regionu zatrzymali do kontroli osobowe audi. Przyczyną kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o prawie 20 km/h.

W trakcie czynności, uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie kierowcy. Szybko okazało się, co było powodem jego zdenerwowania. Policjanci w opakowaniu po papierosach znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem oraz pojemnik z suszem roślinnym.  Badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczone substancje to amfetamina oraz marihuana.

Teraz 27-letni mieszkaniec gminy Głogówek odpowie za posiadanie środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony