Aktualności

Działania "Smog" na Opolszczyźnie

Data publikacji 10.10.2019

Emisja toksycznych spalin z niesprawnych pojazdów to problem, który dotyka każdego. Powstający w ten sposób smog negatywnie wpływa zarówno na środowisko naturalne, zdrowie i życie ludzi. Dlatego policjanci ruchu drogowego sprawdzali na drogach naszego regionu stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.

9 października, na drogach naszego województwa, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili akcję "Smog". Ich działania miały na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, wydzielających nadmierne ilości spalin i zagrażających środowisku.

Na terenie powiatu opolskiego do tej akcji policjanci użyli sprzętu do pomiaru poziomu spalin. W trakcie całych działań, w naszym województwie funkcjonariusze skontrolowali ponad 690 pojazdów. Policjanci z powodu nadmiernej emisji spalin i naruszenia przepisów o ochronie środowiska zatrzymali 25 dowodów rejestracyjnych.

Akcja miała również charakter edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Funkcjonariusze przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, a przez to negatywnym wpływem wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak też całej fauny i flory, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.

Powrót na górę strony