Aktualności

„Dwa zamiast cztery – Opolskie na rowery” dotarło do Brzegu

Data publikacji 09.10.2019

„Dwa zamiast cztery – Opolskie na rowery” dotarło do powiatu brzeskiego. Wspólnie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego policjanci z brzeskiej drogówki namawiali młodzież do korzystania z roweru i utrwalali wiedzę z zakresu ruchu drogowego.

To pierwsza edycja kampanii której założeniem jest wzrost liczby użytkowników rowerów wśród dzieci i młodzieży, a także zwiększenie poziomu wiedzy i kształtowanie dobrych nawyków.

Akcja jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych i z taką młodzieżą rozmawialiśmy w Jankowicach Wielkich i w Kościerzycach. Policjanci z ruchu drogowego, przedstawiciele opolskiego urzędu marszałkowskiego i WORD-u utrwalili młodym rowerzystom wiedzę z zakresu przepisów drogowych i namawiali do korzystania ze ścieżek rowerowych, których pojawia się coraz więcej na naszych drogach. Zmieniają się również przepisy i warto byśmy byli z nimi na bieżąco i znali zasady poruszania się zarówno po ścieżce rowerowej, po jezdni czy korzystając z kontrapasa.

Dużą niespodzianką i atrakcją dla młodzieży było spotkanie z kolarzem wielokrotnie stający na podium w zawodach ogólnopolskich, europejskich i światowych. Wojciechem Pszczolarskim, który swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął z naszym powiecie, rozmawiał z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas jazdy na rowerze. Namawiał do korzystania z kasku i kamizelek odblaskowych. Opowiadał o swoich osiągnięciach i podkreślał jak ważny jest kask, który chroni głowę podczas upadku.

W następnych latach planowane są kolejne edycję kampanii. Wszystko po to, by na naszych drogach każdy czuł się bezpiecznie, było wzajemne zrozumienie rowerzystów, kierowców samochodów i pieszych. Młodzi ludzie nabrali dobrych nawyków i w przyszłości, mimo że będą mieli już prawo jazdy, wybierali dwa zamiast cztery kółka.
 

  • policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozmawiają z młodzieżą o bezpieczeństwie
  • przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego robi zdjęcie. Wojciech Pszczolarski sprawdza swój czas na symulatorze refleksu.
  • przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego rozmawia z młodzieżą ze szkoły podstawowej w Kościerzycach
  • kask kolarski, w tle widać siedzącą młodzież
  • policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozmawiają z młodzieżą o bezpieczeństwie
  • Wojciech Pszczolarski i przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego rozmawia z młodzieżą ze szkoły podstawowej w Kościerzycach
  • policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozmawiają z młodzieżą o bezpieczeństwie
  • Pani Monika Jurek z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego rozmawia z młodzieżą ze szkoły podstawowej w Kościerzycach
  • Wojciech Pszczolarski rozmawiał z młodzieżą o bezpieczeństwie
Powrót na górę strony