Aktualności

Z przedszkolakami o wszystkim co ważne dla ich bezpieczeństwa

Data publikacji 07.10.2019

Co jest ważne dla najmłodszych podczas drogi do przedszkola i z powrotem. Wzajemny szacunek do kolegów z grupy i asertywne zachowanie gdy ktoś namawia do złego, a także ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci z Lubszy podczas naszej wizyty w przedszkolu.

Zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, na spacerze i podczas zabawy na podwórku były tematami rozmowy z maluchami z Lubszy. Przede wszystkim zwróciliśmy uwagę na to aby korzystać z wyznaczonych dla pieszych przejść, nigdy nie wbiegać na „zebrę”, a kiedy jest sygnalizacja świetlna stosować się do niej. To wszystko po to, by dzieciom już teraz uświadomić jak ważne jest prawidłowe zachowanie na drodze. Podkreśliliśmy również, że każdy powinien wiedzieć co jest dobre, a co złe i jeśli ktoś nas namawia do niebezpiecznych zachowań musimy sami ocenić co jest właściwe.

Mówiliśmy o wzajemnym szacunku i nie dokuczaniu innym. Dzieci muszą wiedzieć, że nie można bić, szarpać, obrażać czy przezywać innych. Nie możemy zabierać i niszczyć zabawek należących do koleżanek i kolegów. Każdy z nas jest inny, nie wszyscy musimy się lubić i nie z każdy w przedszkolu czy na podwórku się bawić. Jednak szacunek należy się każdemu. Dlatego tych wartości uczymy najmłodszych.

Pamiętajmy, że edukacja naszych pociech leży w naszych rękach. To jacy z nich ludzie wyrosną zależy od nas dorosły. Rozmawiajmy z dziećmi w domu, słuchajmy i poświęcajmy im czas od najmłodszych lat. Wtedy na pewno zaprocentuje to w przyszłości i będziemy dumni z naszych dzieci.

Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał odblask, a my w podziękowaniu dostaliśmy album z rysunkami, przedstawiającymi służbę policjantów. 

  • policjantka rozdaje przedszkolakom odblaski
  • okładka albumu z pracami przedszkolaków
  • dzieci siedzą na dywanie
  • rysunek przedszkolaka
  • policjantka rozmawia z przedszkolakami
  • rysunek przedszkolaka
Powrót na górę strony