Aktualności

Sportowy weekend brzeskich policjantów

Data publikacji 02.10.2019

Policjanci z Brzegu na co dzień służą w różnych wydziałach i dbają o bezpieczeństwo w naszym powiecie. W czasie wolny biorą udział w imprezach sportowych, dobrze się bawią i rywalizują o najlepsze wyniki. Tak było w miniony weekend. W sobotę „Police Team Brzeg” wystartował w firmowej sztafecie, a w niedzielę dwóch naszych reprezentantów podjęło wyzwanie w gdańskim runmageddonie.

Decydując się na służbę w policji każdy z nas ma świadomość tego, że tutaj oprócz szerokiej wiedzy z zakresu prawa karnego, wykroczeń i umiejętność zastosowania procedur policyjnych w różnych sytuacjach liczy się kondycja i sprawność fizyczna. Podczas rekrutacji to tor przeszkód weryfikuje nasze sportowe umiejętności, a kiedy już jesteśmy policjantami coroczne testy sprawności fizycznej.

Każdy z nas dba o swoją kondycję wybierając różne dyscypliny sportu. Niejednokrotnie razem bierzemy udział w różnych sportowych imprezach. Tak było w miniony weekend. W sobotę podczas IX edycji „Brzeg biega od małego do dużego” nasi policjanci wzięli udział w sztafecie firmowej i zajęli II miejsce, a w klasyfikacji OPEN uplasowali się na najwyższym podium. W niedzielę zaś dwójka naszych funkcjonariuszy pojechała do Gdańska. Tam sprawdzili się w runmageddonie classic na 12 km. trasie z 50 przeszkodami. Biegali z workami pełnymi piasku, czołgali się w tunelach, wbiegali do morza, przerzucali ciężkie opony i chodzili po linie.

Piękna pogoda, dużo sportowych emocji i mnóstwo zabawy  –  tak można podsumować miniony weekend. Czekamy na kolejne sportowe wydarzenia, których w naszym regionie nie brakuje, a tymczasem  gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy wielu sportowych sukcesów w kolejnych zmaganiach.

 

  • Brzescy policjanci na podium
  • uczestnicy runmageddonie classic Gdańsk 2019
  • Brzescy policjanci biorący udział w sztafecie firmowej na stadionie miejskim
Powrót na górę strony