Dzielnicowy z niespodzianką dla małych sportowców - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Dzielnicowy z niespodzianką dla małych sportowców

Data publikacji 25.09.2019

W trosce o bezpieczeństwo swoich uczniów dzielnicowy z Namysłowa rozdał im odblaski. Pretekstem był marsz Nordic Walking z okazji Europejskiego Dnia Sportu. Podczas spotkania była również chwila, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach.

Dzielnicowy Michał Henel często odwiedza swoich podopiecznych w szkołach. Podczas spotkań przypomina o zasadach bezpieczeństwa na drodze i placach zabaw, o prawidłowym zachowywaniu się oraz przestrzega uczniów przed używkami i konfliktem z prawem.

Tym razem spotkał się ze swoimi podopiecznymi podczas zajęć sportowych. Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Namysłowie zorganizowali wspólnie z nauczycielami i rodzicami marsz Nordic Walking. Okazją jest Europejski Tydzień Sportu, który trwa od 23 do 29 września.

Ponieważ dzielnicowy Michał znany z zamiłowania do sportu, uprawia czynnie piłkę nożną i kulturystykę, postanowił wszystkim uczestnikom marszu zrobić niespodziankę. Na miejscu zbiórki czekał na nich z kolorowymi odblaskami, które wręczył każdemu życząc bezpiecznej i radosnej wędrówki. Przypomniał również o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i jak ważne są odblaski, szczególnie o tej porze roku. Zaproponował, aby opaska odblaskowa umieszczona była w takim miejscu, by znalazła się w polu działania świateł samochodowych i była zauważalna dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).

Z powodów służbowych, policjant nie mógł uczestniczyć w samym marszu, ale pogratulował wszystkim inicjatywy i świetnego pomysłu na zdrowe spędzanie wolnego czasu.

  • Uczestnicy marszu Nordic Walking stoją przy radiowozie z banerem Europejskiego Tygodnia Sportu.
  • Policjant w kamizelce odblaskowej nakłada opaskę odblaskową kobiecie w czerwonej bluzce.
  • Policjant w mundurze i kamizelce odblaskowej stoi z dziećmi i dorosłymi przy oznakowanym radiowozie.
  • Mężczyzna w policyjnym mundurze i kamizelce odblaskowej podarowuje opaskę odblaskową dla małej dziewczynki.
  • Mężczyzna w policyjnym mundurze i kamizelce odblaskowej nakłada opaskę odblaskową dla innej osoby.
  • Policjanci w mundurach trzymają w ręku opaski odblaskowe i po kolei przekazują je dla ludzi zgromadzonych naprzeciwko nim.