Aktualności

W zatrzymaniu 30-latka pomogła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 25.09.2019

Policjanci z głubczyckiej komendy przyjęli zgłoszenie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, które dotyczyło kierowania samochodem pod wpływem narkotyków. Informację tą, mundurowi potwierdzili i zatrzymali mężczyznę. Kierowca stracił swoje prawo jazdy i grozi mu kara pozbawiania wolności.

Informacja o kierowcy, który podejrzany jest o to, że jeździ samochodem pod wpływem narkotyków wpłynęła do głubczyckich policjantów za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi podczas weryfikacji zgłoszenia, prowadzili wzmożone kontrole w miejscu wskazanym na mapie zagrożeń. Już po kilku dniach od otrzymania informacji, policjanci ruchu drogowego zatrzymali 30-latka kierującego osobowym peugeotem. Badanie narkotesterem wykazało obecność amfetaminy w organizmie kierowcy.

Od podejrzanego policjanci pobrali krew do badania. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyzna musi liczyć się z wieloletnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz nawet pozbawieniem wolności do 2 lat.

Pamiętajmy, że prowadzenie pojazdów mechanicznych pod działaniem narkotyków jest traktowane tak samo jak kierowanie pod wpływem alkohlu. Pomyślmy o innych, którzy w tym samym czasie znajdują się na drodze, to im możemy wyrządzić największą krzywdę swoją bezmyślnością.

Powrót na górę strony