Portret pamięciowy mężczyzny podejrzewanego o kradzież - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Portret pamięciowy mężczyzny podejrzewanego o kradzież

Data publikacji 09.08.2019

Oszust podając się za „znajomego” wszedł do mieszkania starszego mężczyzny i wykorzystując jego nieuwagę skradł 1300 złotych. Jeśli ktoś rozpoznaje tego mężczyznę lub ma jakiekolwiek informację na jego temat, proszony jest o kontakt z dyżurnym Policji w Kluczborku pod numerem tel. 77 417 03 03 lub 112.

19 czerwca na terenie Kluczborka doszło do kradzieży pieniędzy z mieszkania. Do drzwi starszego mężczyzny zapukał nieznajomy, który zwracając się po imieniu do 80-latka wszedł do środka. Po tym jak oszust dostał się do mieszkania, poprosił o wymianę banknotów z nominałów 50 zł na nominały 100 zł. 80-latek wymienił banknoty następnie wyszedł do kuchni chcąc zrobić kawę. Mężczyzna wykorzystując jego nieuwagę skradł 1300 złotych z marynarki wiszącej w szafie. Kiedy starszy mężczyzna spostrzegł, że ma do czynienia z oszustem, ten już wyszedł z mieszkania.

Na podstawie opisu osób pokrzywdzonych, kluczborscy policjanci sporządzili jego portret pamięciowy. Jeśli ktoś zna tego mężczyznę, lub ma jakąkolwiek wiedzę na jego temat, proszony jest o kontakt z dyżurnym policji w Kluczborku pod numerem tel. 77 417 03 03 lub 112. Każda informacja może być niezwykle istotna oraz przydatna w prowadzonej przez nas sprawie.

Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Dlatego policjanci w trosce o Państwa bezpieczeństwo radzą:

- nie wpuszczajmy do mieszkania osób nieznajomych, szczególnie, kiedy jesteśmy sami, lepiej poprosić sąsiada aby był obecny przy rozmowie,

- przed wpuszczeniem obcej osoby do domu zawsze żądajmy okazania legitymacji potwierdzającej tożsamość i wykonywaną funkcję, najlepiej sprawdźmy telefonicznie, czy dana instytucja wysłała do nas swojego pracownika,

- unikajmy przechowywania w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii. Oszczędności bezpieczniej lokować w banku,

- nie dawajmy pieniędzy akwizytorom czy inkasentom, nie podpisujmy nieznanych dokumentów przed ich przeczytaniem i zrozumieniem.

Pamiętajmy również, że prośba o kartkę i długopis lub szklankę wody jest tylko pretekstem dla złodzieja, aby znalazł się w środku mieszkania do którego puka! Nie angażujmy się w sytuację przedstawiane przez odwiedzające nas osoby, rozmowa jest sposobem na wzbudzenie zaufania.

Jeżeli uważacie państwo, że odwiedzająca was osoba może być oszustem, powiadomcie Policję – tel. 112