Aktualności

Wrócił z Grecji, by realizować swoje pasje - służbę w Policji i tworzenie muzyki

Data publikacji 19.07.2019

Świat muzyki nie ma przed nim tajemnic. St. post. Tomasz Lis to nie tylko producent muzyczny i inżynier dźwięku z wykształcenia, pianista i gitarzysta z pasji, ale również policjant opolskiego garnizonu Policji. Jak sam przyznaje, wrócił po 22 latach z Grecji, realizować swoje dwie główne pasje – służbę w Policji i tworzenie muzyki. Posłuchajcie sami jak brzmi jego twórczość.

St. post Tomasz Lis pełni służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji od 2017 roku. W trakcie swoich codziennych zadań patroluje ulice naszego województwa, zabezpiecza wydarzenia sportowe oraz imprezy masowe. Bycie policjantem to nie jedyna pasja w życiu Tomka. Jest on kompozytorem, producentem muzyczny (skończył kierunek - produkcja muzyczna i inżynieria dźwiękowa na brytyjskim University of Wales), gra również na pianinie i gitarze.

Urodzony w Opolu, wychowany w Grecji. Po 22 latach wrócił do kraju realizować swoje plany i pasje. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie muzykę do kilkunastu filmów zrealizowanych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Grecji.

Wiele z filmów dla których pisał muzykę, trafiły na międzynarodowe festiwale filmowe, między innymi w Anglii oraz w Stanach Zjednoczonych. Jeden z krytyków tak określił jego muzykę: „Punktem kulminacyjnym filmu jest z pewnością dźwięk, od żwawej walki i ciężkich pomruków aż do muzyki, która brzmi jakby pochodziła z hollywoodzkiego hitu z lat 80”.

W grudniu 2018 roku, Tomasz wraz z policjantem z Opola, Piotrem Chwastowskim, współpracował przy mini serii „Psy dają głos”. Do pierwszych trzech odcinków, Tomasz stworzył muzykę, realizował dźwięk oraz produkcję.

Jego muzykę można również posłuchać na różnych eventach, pokazach mody, przy projektach wybitnych fotografów czy też na seminariach biznesowych.

Więcej o twórczości Tomasza Lisa na jego stronie: https://thomasfoxlis.wixsite.com/music

 

  • Tomasz Lis stoi na tle sztandaru komendy wojewódzkiej
  • Tomasz Lis w trakcie gry na pianinie
    Foto ze strony Tomasza Lisa
  • Tomasz Lis stoi na tle napisu komendy wojewódzkiej i trzyma oparty na ramieniu radioodtwarzacz starego typu

Thomas Fox Lis - sample mix

Ładowanie odtwarzacza...
16.96 MB
Thomas Fox Lis - sample mix