Aktualności

Nie miał prawa jazdy, ale miał narkotyki

Data publikacji 08.07.2019

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu zatrzymali 22-letniego kierowcę. Mężczyzna prowadził samochód pomimo, że nie miał prawa jazdy. Dodatkowo, funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek (5 lipca), przed godziną 18:00 policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu patrolując centrum Kędzierzyna-Koźla zwrócili uwagę na samochód osobowy. Pojazdem tym kierował młody mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 22-letni kierowca nie posiada prawa jazdy. Dodatkowo, uwagę funkcjonariuszy przykuł dobiegający z pojazdu charakterystyczny zapach marihuany i nerwowe zachowanie młodego kierowcy.

Podczas przeszukania mężczyzny oraz auta, funkcjonariusze znaleźli zielony susz oraz biały proszek. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że była to metamfetamina oraz marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 20 gramów narkotyków.

22-latek został zatrzymany.  Usłyszał już zarzut. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony