Komendanci pogratulowali bohaterskiej postawy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Komendanci pogratulowali bohaterskiej postawy

Data publikacji 02.07.2019

Podczas piątkowej sesji Rady Powiatu w Oleśnie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Starosta Oleski - Roland Fabianek wraz z Radą Powiatu uroczyście wyraził wdzięczność dla Grzegorza Lacmańskiego oraz dla Państwa Zofii i Andrzeja Jurczok za uratowanie poszkodowanych z płonącego pojazdu. Wyrazy uznania za bohaterskie i godne naśladowania zachowanie złożyli też Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki oraz Komendant Straży Pożarnej w Oleśnie st.bryg. Jarosław Zalewski.

W ubiegłym tygodniu w Kozłowicach doszło do wypadku drogowego w którym zginęła 43-letnia mieszkanka Olesna. Ofiar mogłoby być więcej gdyby nie postawa i zaangażowanie przebywający w pobliżu świadków. Grzegorz Lacmański wraz z Zofią i Andrzejem Jurczokiem wydobyli poszkodowanych z rozbitego pojazdu, który chwilę później spłonął. To dzięki ich determinacji udało się uratować dwie młode osoby.

Komendanci wspólnie z Radnymi Powiatu stwierdzili, że byłoby wspaniale gdyby takich ludzi jak Grzegorz Lacmański i Państwo Jurczok było więcej. W takich sytuacjach liczy się jak szybko zostaną podjęte czynności ratownicze, często o czyimś życiu decydują sekundy.

  • Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki rozmawia z Państwem Jurczok w ręce trzyma list gratulacyjny.
  • Starosta Oleski Roland Fabianek gratuluję wzorowej postawy podczas sesji Rady Powiatu
  • Zdjęcie grupowe Państwa Jurczok ze Starostą, Wicestarostą, Przewodniczącą Rady Powiatu, Komendantami Powiatowymi Policji i Państwowej Straży Pożarnej.
  • Radni Rady Powiatu i Komendanci Powiatowi bija brawo Państwu Zofii i Andrzejowi Jurczok
  • Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki ściska dłoń Andrzeja Jurczok i wręcza list gratulacyjny.
  • Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie wręcza upominki Państwu Zofii i Andrzejowi Jurczok.