Aktualności

Plebiscyt Dzielnicowy Roku już wystartował

Data publikacji 27.06.2019

Często nazywani są naszą ,,wizytówką’’ – czy też policjantami pierwszego kontaktu. Mowa tu o dzielnicowych, którzy każdego dnia pomagają rozwiązywać problemy lokalnej społeczności. Właśnie ruszył plebiscyt na najlepszego z nich.

W naszym województwie mamy prawie 250 dzielnicowych. To oni każdego dnia spotykają się z mieszkańcami swoich rejonów, młodzieżą szkolną czy też seniorami. W czasie spotkań przypominają o bezpieczeństwie m.in. w ruchu drogowym czy podczas wakacji. Przestrzegają także jak ochronić się przed oszustwami. Dzięki aplikacji ,,Moja Komenda” kontakt z nimi jest jeszcze łatwiejszy. Za jej pomocą można szybko ustalić który policjant zajmuje się naszą ulicą i jaki jest do niego numer telefonu.

Teraz można zagłosować na każdego z nich. Plebiscyt ,,Dzielnicowy Roku” podzielony jest na 2 etapy. Pierwszy – powiatowy, który zakończy się 16 lipca. Następnie po trzech zwycięzców etapu powiatowego awansuje do eliminacji wojewódzkich. Wśród  nich zostanie wyłoniony zwycięzca. Głosować może każdy poprzez wysłanie sms-a.

Organizatorem plebiscytu jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a patronat medialny nad konkursem objęła Nowa Trybuna Opolska. Zakończenie plebiscytu i wręczenie nagród odbędzie się 2 sierpnia podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Opolu.

Po więcej informacji i listę dzielnicowych zapraszamy do poniższego artykułu:

NTO: Poznaj swojego dzielnicowego | Pomóż nam docenić policjantów, którzy są najbliżej ciebie. Dzisiaj rusza nasza akcja!

Powrót na górę strony