Aktualności

Policyjni "wodniacy" i ratownicy WOPR w akcji

Data publikacji 14.06.2019

Policjanci Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej w Nysie wraz z ratownikami WOPR udzielili pomocy 3 mężczyznom, którzy wpadli do wody. Ich łódź wywróciła się, gdy wracali z połowów na Nyskim Jeziorze. Przewróconą łódkę zauważyli inni wędkarze i to oni zaalarmowali policjantów. Dzięki szybkiej reakcji, mężczyznom nic się nie stało.

W niedzielę, tj. 9 czerwca br., około godziny 13:00, kierownik nyskich wodniaków mł. asp. Jarosław Białochławek, otrzymał zgłoszenie o wywróconej łodzi wraz z 3 osobami, w rejonie przepompowni Jeziora Nyskiego. Silny wiatr tworzył wysokie fale, co było przyczyną wywrócenia się łodzi do góry dnem.

Funkcjonariusz natychmiast zaalarmował ratowników i wspólnie popłynęli w kierunku wskazanego miejsca. Mężczyźni, którzy znaleźli się w wodzie, zostali wyciągnięci do łodzi ratunkowej. Ich podtopiona łódka z trudem unosiła się na powierzchni.

Policjanci szybko ustalili, że uratowani to mieszkańcy województwa śląskiego. Mężczyźni wracali z połowów ryb, kiedy fala przewróciła ich łódź do góry dnem, a sami wpadli do wody. Funkcjonariusze po udzieleniu im pomocy, odholowali łódkę do brzegu. Dzięki szybkiej reakcji zgłaszającego oraz sprawnym działaniom policjantów i ratowników, wędkarze nie doznali żadnych obrażeń.

  • Ratownicy WOPR holują przewróconą łódź
  • Holowanie przewróconej łodzi
  • Szczęśliwy finał akcji ratunkowej
Powrót na górę strony