Aktualności

Debata akademicka o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

Data publikacji 28.05.2019

Policjanci z Prudnika wzięli udział w debacie oksfordzkiej pod nazwą „Cyberprzestrzeń - dobrodziejstwo czy zagrożenie”. Spotkanie zostało zorganizowane przez wolontariuszy „Powiatowego Klubu Ośmiu” w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku. Debata odbyła się w ramach obchodów „Dnia Na Tak”. Po burzliwej dyskusji, uczestnicy debaty opowiedzieli się za pozytywnym wpływem Internetu.

22 maja, została zorganizowana debata akademicka pn. "Cyberprzestrzeń - dobrodziejstwo czy zagrożenie". Podczas spotkania został poruszony temat zagrożeń płynących z użytkowania Internetu oraz omówiono jego pozytywne aspekty. Celem debaty było zwiększenie świadomości młodzieży dotyczącej korzystania z Internetu.

Na samym początku spotkania zostało powołane jury w składzie:

  • Przewodniczący: podkom. Kamil Perewizny - Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w Prudniku

  • st.bryg. Tomasz Protaś - Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku

  • kpt. Artur Pikuła - Rzecznik Prasowy Zakładu Karnego w Nysie

Zadaniem jury było czuwanie nad przebiegiem debaty oraz ocena dwóch grup mówców, którzy przedstawiali pozytywne i negatywne aspekty cyberprzestrzeni. Na koniec debaty podkom. Kamil Perewizny przedstawił wyniki głosowania, w którym publiczność zdecydowaną przewagą opowiedziała się za pozytywnymi argumentami korzystania z Internetu. Jury natomiast opowiedziało się za negatywnymi aspektami korzystania z cyberprzestrzeni. Po ostatecznym zliczeniu głosów przewagą 185 do 147 wygrała grupa zwolenników Internetu

Debata Oksfordzka w ZSR odbyła się w ramach realizacji partnerskiego projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP IV”, dofinansowanego ze środków „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

  • Uczestnicy debaty w trakcie spotkania
  • Uczestnicy debaty w trakcie spotkania
  • Uczestnicy debaty w trakcie spotkania
Powrót na górę strony