Aktualności

III edycja programu "Przedszkolak ratuje"

Data publikacji 15.05.2019

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy i kształtowanie właściwych postaw dzieci w sytuacji zagrożenia zdrowia - to cele kolejnej edycji programu „Przedszkolak ratuje”. W Komendzie Powiatowej Policji w Nysie podpisano porozumienie na rzecz współpracy przy jego realizacji. Warsztaty realizowane będą przez nyskich policjantów, strażaków, studentów PWSZ w Nysie i pracowników Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu Filia w Nysie. Patronat nad projektem objął m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta.

„Przedszkolak ratuje” to program skierowany do dzieci w wieku od 5 do 6 lat. Warsztaty, które rozpoczną się we wrześniu br. odbędą się w przedszkolach na terenie powiatu nyskiego. Podczas spotkań nyscy policjanci, strażacy, studenci z PWSZ w Nysie oraz pracownicy Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu Filia w Nysie, zadbają o to, by najmłodsi nauczyli się udzielać pierwszej pomocy i właściwie reagowali w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Realizacja projektu zakończy się w grudniu br. uroczystą Galą Finałową „Przedszkolak ratuje”, na której dzieci zaprezentują zdobyte umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach kryzysowych.

Główny patronat nad projektem objęli Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Nysie st. bryg. Arkadiusz Kuśmierski oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie prof. Przemysław Malinowski.

 

  • podpisanie porozumienia w sprawie projektu "Przedszkolak ratuje"
  • podpisanie porozumienia w sprawie projektu "Przedszkolak ratuje"
  • podpisanie porozumienia w sprawie projektu "Przedszkolak ratuje"
Powrót na górę strony