Aktualności

Dzielnicowi weryfikują zgłoszenia naniesione na KMZB

Data publikacji 25.04.2019

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na dobre wpisała się w brzeskie społeczeństwo. Już trzeci rok mamy możliwość korzystanie z tego interaktywnego narzędzia. W tym czasie zweryfikowaliśmy 3 500 zgłoszeń z czego 60% potwierdziliśmy i podjęliśmy ich eliminację.

Każde naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszenia trafia do właściwej miejscowo jednostki i tam na bieżąco jest weryfikowane przez funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, ruchu drogowego, a także dzielnicowych. Pamiętajmy również, że oprócz wykroczeń za pośrednictwem KMZB możemy również zgłaszać przestępstwa. Wówczas w weryfikacje angażują się policjanci kryminalni i sprawdzają zgłoszenia np. używanie środków odurzających.

Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Brzegu odnotowani 3 500 zgłoszeń. Najczęściej dotyczyły one spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, przekraczania prędkości, nieprawidłowego parkowania i grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją. Mieszkańcy naszego powiatu zgłaszają również niszczenie zieleni, dzikie wysypiska śmieci i wałęsanie się bezpańskich psów.

Musimy pamiętać, że jest to narzędzie, które pomaga policjantom w eliminowaniu zagrożeń uciążliwych społecznie. Jeśli jednak jesteśmy świadkami zdarzenia, w którym jest zagrożone życie lub zdrowie ludzkie należy skorzystać z numeru alarmowego 112. Wówczas odpowiednie służby niezwłocznie zajmą się zgłoszeniem.

Pamiętajmy, że każdy obywatel może skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa odwiedzając platformę KMZB . Tam już intuicyjnie zostaniecie poprowadzeni i z łatwością zgłosicie nieprawidłowości w waszym rejonie.

  • Dzielnicowe patrolują miejski park
  • Dzielnicowe patrolują miejski park
  • dzielnicowe patrolują rejon placu zabaw
  • dzielnicowe patrolują rejon placu zabaw
  • dzielnicowe legitymują mężczyzn
  • dzielnicowe legitymują mężczyzn
Powrót na górę strony