Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 24.04.2019

Blisko 2,5 promile alkoholu w organizmie miał kierowca opla vivaro, którego zatrzymał inny uczestnik ruchu. 37- latek kierował samochodem nie posiadając uprawnień. To czujność świadków oraz brak społecznej akceptacji na kierowanie samochodem po alkoholu spowodowała, że nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj tj. 23 kwietnia po godzinie 20:00. Jak relacjonowali świadkowie na jednej z kluczborskich ulic zauważyli samochód jadący całą szerokością jezdni. Kiedy kierujący oplem vivaro zatrzymał się "na czerwonym świetle", wówczas do kierowcy podszedł mężczyzna, który jechał tuż za nim i wyjął ze stacyjki kluczyki a następnie powiadomił policję.

Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Badanie alkosensorem potwierdziło podejrzenie zgłaszających, zatrzymany kierowca „wydmuchał” blisko 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo jak ustalili policjanci 37-letni mieszkaniec Kluczborka nie posiadał prawa jazdy.

Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

W tym przypadku wzorowa reakcja i postawa obywatelska być może zapobiegła tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na policyjny telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw. Dzięki takiej postawie możemy zapobiec wielu tragediom na drogach.