Aktualności

Zatrzymani dzięki jednemu "kliknięciu"

Data publikacji 04.04.2019

Dzielnicowi z Nysy zareagowali na głos zaniepokojonych mieszkańców. Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiła się informacja dotycząca używania środków odurzających. Nieopodal wskazanego miejsca policjanci zatrzymali 29-letnią kobietę i o 4 lata młodszego mężczyznę. Dzielnicowi znaleźli przy nich ponad 100 gramów różnych narkotyków, w tym MDMA i amfetaminę.

To właśnie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiła się informacja od zaniepokojonych mieszkańców. Zgłosili oni, że na jednej z ulic w Nysie „używane są środki odurzające”. Weryfikacją tego zgłoszenia zajęli się dzielnicowi miejscowej komendy. 31 marca sprawdzili dokładnie wskazany w zgłoszeniu rejon.

Podczas kontroli zauważyli zaparkowane na poboczu osobowe bmw. Okazało się, że siedzący w środku 25-letni mężczyzna i 29-letnia kobieta rzeczywiście mieli przy sobie narkotyki. Były to tabletki MDMA, amfetamina i marihuana. Jeszcze więcej takich samych narkotyków policjanci znaleźli w samochodzie 25-latka, zaparkowanym nieopodal. Łącznie dzielnicowi zabezpieczyli ponad 100 gramów narkotyków - w tym 39 tabletek extasy i blisko 50 gramów amfetaminy.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, do których przyznali się. 29-latka odpowie za posiadanie narkotyków, jej młodszy kolega za posiadanie ich znacznej ilości. Grozi im odpowiednio do 3 i 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony