Aktualności

Szkoliliśmy się z czeskimi policjantami w udzielaniu pierwszej pomocy

Data publikacji 29.03.2019

W Malej Moravce odbyło się szkolenie w ramach projektu „Seniorzy! Oszustwo nie zna granic” – „Senioři! Podvod nezná hranice“. Wzięło w nim udział 30 funkcjonariuszy i pracowników Policji z Polski i Czech. Tematem tego spotkania była pierwsza pomoc.

W dniach 21-22 marca 2019 r. w Małej Moravce (Republika Czeska) odbyło się spotkanie w ramach projektu pn. „Seniorzy! Oszustwo nie zna granic” – „Senioři! Podvod nezná hranice“. W spotkaniu wzięło udział 30 funkcjonariuszy i pracowników Policji z Polski i Czech.

Zajęciach, w formie wykładów oraz ćwiczeń praktycznych, były prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Podczas szkolenia, jego uczestnicy poszerzyli wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej m. in. w sytuacjach zatrzymania krążenia, zadławienia, omdlenia, czy też w przypadkach różnego rodzaju urazów i złamań.
Na potrzebę szkolenia wykorzystano fantomy oraz defibrylatory AED. Na podsumowanie szkolenia została zainscenizowana scenka wypadku drogowego w którym były poszkodowane osoby, a uczestnicy szkolenia musieli poradzić sobie z udzieleniem im pierwszej pomocy.

W ocenie policjantów szkolenie było prowadzone na wysokim poziomie i zapewne okaże się dla nich bardzo przydatne w codziennej służbie. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach projektu „Seniorzy! Oszustwo nie zna granic” – „Senioři! Podvod nezná hranice“.

  • szkolenie z pierwszej pomocy
  • szkolenie z pierwszej pomocy
  • szkolenie z pierwszej pomocy
  • szkolenie z pierwszej pomocy
  • szkolenie z pierwszej pomocy
  • szkolenie z pierwszej pomocy
Powrót na górę strony