Aktualności

Profilaktyka przez sport z opolskimi policjantami

Data publikacji 27.03.2019

W ramach 100 rocznicy powstania Policji Państwowej, podinsp. Rafał Drozdowski - Komendant Miejski Policji w Opolu swoim patronatem objął projekt edukacyjno-profilaktyczny realizowany przez Urząd Miasta we współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu. Cykl zajęć sportowych i edukacyjnych skierowanych będzie do dzieci i młodzieży z Opola. Dorośli natomiast będą mogli liczyć na fachowe wskazówki, jak być świadomym i odpowiedzialnym rodzicem dla swoich dzieci.

W ramach projektu edukacyjno - profilaktycznego z udziałem policyjnych profilaktyków, rusza cykl imprez dla dzieci i młodzieży z Opola w czterech dyscyplinach sportowych: mini piłka siatkowa, badminton, judo z elementami sumo oraz tenis stołowy. Przedsięwzięcie ma promować zdrowy styl życia bez substancji psychoaktywnych.

Już 27 marca (środa) od godziny 16.00 W Publicznym Przedszkolu nr 8, i dzień później tj. 28 marca (czwartek) w Publicznym Przedszkolu nr 37 od godziny 16.00 odbędą się pierwsze otwarte i bezpłatne warsztaty dla rodziców, które przeprowadzą między innymi policyjni profilaktycy z komendy miejskiej. Spotkanie skierowane jest do rodziców, którzy szukają inspiracji i wiedzy, jak ukształtować młodych ludzi, by ustrzec ich przed eksperymentowaniem z dopalaczami i narkotykami.

Projekt obejmuje również zajęcia z samoobrony skierowane do dziewcząt ze szkół średnich ,,Zadbaj o swoje bezpieczeństwo - obroń się sama”.

Komendant Miejski Policji w Opolu i opolscy policjanci zachęcają do aktywnego udziału w projekcie.

  • Plakat profilaktyka przez sport
  • plakat  profilaktyka przez sport
  • Plakat samoobrona dla dziewcząt
Powrót na górę strony