Aktualności

Funkcjonariusze uczyli samoobrony

Data publikacji 04.03.2019

Policjanci zorganizowali zajęcia z samoobrony dla pracownic Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej. Funkcjonariusze pokazywali jak skutecznie obronić się przed napastnikiem i zareagować na niebezpieczeństwo. Dla kobiet pracujących w takiej instytucji to umiejętności, które mogą się przydać w ich codziennej pracy.

Zajęcia odbyły się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Białej i zostały zorganizowane przez dzielnicową st. sierż. Katarzynę Gaworek. Była to odpowiedź na prośbę Pań, które w codziennej pracy stykają się z niebezpiecznymi sytuacjami. Kobiety poznały techniki samoobrony przydatne w trudnych sytuacji, kiedy istnieje zagrożenie dla ich życia lub zdrowia.
 
Prowadzący zajęcia policjant to wicemistrz Polski w brazylijskim jiu-jitsu, który doskonale zna techniki i taktyki obrony. Asp. Krzysztof Babisz swoimi umiejętnościami podzielili się z uczestniczkami zajęć, które dowiedziały się co robić aby nie stać się ofiarą napastnika. Poznały m.in. technikę: przyjęcie postawy obronnej, uwolnienia się z uchwytu, obrony przed kopnięciem i uderzeniem. 
 
Uczestniczące w zajęciach kobiety podkreśliły, że umiejętność samoobrony dla nich jest ważna. Chodzi o to aby w każdej niebezpiecznej sytuacji mogły się same obronić i nie stały się ofiarą napastnika.
 
 
  • Policjanci uczą samoobrony
  • Policjanci uczą samoobrony
  • Policjanci uczą samoobrony
Powrót na górę strony