Miał ponad 2 promile i kierował 40-tonowym TIR-em - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Miał ponad 2 promile i kierował 40-tonowym TIR-em

Data publikacji 28.02.2019

Policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali 52-latka, który spowodował kolizję w miejscowości Grodziec pod Ozimkiem. Mężczyzna prowadząc ciężarówkę z naczepą miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.

25 lutego, po godzinie 15:00, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu został powiadomiony o kolizji drogowej w jednej z miejscowości w gminie Ozimek. Skierowani na miejsce policjanci z komendy miejskiej ustalili, że kierujący ciężarowym renault nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył osobowej skody.

Badanie trzeźwości kierującego TIR-em wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak ustalili policjanci, kierowca od 4 godzin był już w podróży, a docelowo z naczepą i załadunkiem jechał do Czech. Nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi województwa świętokrzyskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna w ten sposób stracił wszystkie z 12 kategorii. 52-latek usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji.

Pamiętajmy - będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione, nie potrafimy też właściwie ocenić sytuacji. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Nie bądźmy obojętni, kiedy widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę - reagujmy. Numer alarmowy 112 jest czynny całą dobę.