Aktualności

Policyjna obława - 4 zatrzymani

Data publikacji 27.02.2019

Łącznie 9 zarzutów i 5 zatrzymanych to efekt pracy policjantów z Ozimka i Opola. 3 mężczyzn wpadło niemal na "gorącym" uczynku. Ukryli się w lesie po nieudanej próbie włamania. Zatrzymani mieszkańcy powiatu opolskiego odpowiedzą za posiadanie narkotyków, paserstwo oraz kradzieże z włamaniem. Muszą się teraz liczyć z karą od 5 do 10 lat więzienia.

Właściciel zakładu wulkanizacyjnego telefonicznie powiadomił dyżurnego z Ozimka o niepokojącej sytuacji. Z jego relacji wynikało, że około 3 w nocy, 4 mężczyzn obserwowało jego posesję. Zostali jednak przez niego spłoszeni. Mężczyźni uciekli do pobliskiego lasu. Na miejsce natychmiast pojechały policyjne patrole z Ozimka i Opola.

Już po kilkudziesięciu minutach wpadł 31-latek. Miał on przy sobie kluczyki do forda zaparkowanego w pobliżu posesji zgłaszającego. W środku samochodu były narzędzia, mogące służyć do włamań. Dodatkowo, policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z białym proszkiem. Badanie pokazało, że jest to amfetamina. Po chwili zostali zatrzymani pozostali uciekinierzy - to 27 i 29-latek. Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli zarzut usiłowania włamania, 31-latek dodatkowo posiadania narkotyków. Mężczyźni przyznali, że obserwowali posesję, bo mieli zamiar włamać się do zakładu wulkanizacyjnego.

Śledczy z Ozimka wiedzieli jednak, że w sprawę zamieszana jest jeszcze jedna osoba. Po dwóch dniach, 24-letni mieszkaniec powiatu, usłyszał ten sam zarzut. Dodatkowo policjanci powiązali go z włamaniem do garażu i salonu gier. Zarzuty usłyszał także 22-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli skradzione z garażu elektronarzędzia oraz amfetaminę.

Za włamania i jego usiłowanie, mężczyznom grozi teraz nawet do 10 lat więzienia. Paserstwo z kolei zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, zaś posiadanie narkotyków do 3 lat.

 

Powrót na górę strony