Zatrzymani po kradzieży paliwa - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Zatrzymani po kradzieży paliwa

Data publikacji 27.02.2019

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy chwile wcześniej mieli ukraść paliwo na jednej ze stacji paliw. 42 i 35-latek w swoim pojeździe mieli 3 komplety kradzionych tablic rejestracyjnych. Ponadto, u starszego z mężczyzn policjanci znaleźli blisko 30 gramów amfetaminy, a w jego mieszkaniu kolejne dawki tego narkotyku. Wstępne badanie wykazało również, że prowadził samochód pod ich wpływem. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzutów. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

24 lutego, przed godziną 15:00 otrzymaliśmy informację o kradzieży paliwa na jednej ze stacji w powiecie opolskim. Dwóch mężczyzn miało zatankować dostawczego fiata i nie płacąc za paliwo, odjechać z miejsca. Pokrzywdzony wskazał funkcjonariuszom kierunek w którym uciekli podejrzewani.

Chwile po zgłoszeniu, w jednej z miejscowości naszego powiatu, policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, poruszających się dostawczym fiatem. 42 i 35-latek mieli w swoim pojeździe 3 komplety kradzionych tablic rejestracyjnych. W trakcie kontroli, u starszego z mężczyzn, policjanci znaleźli blisko 30 gramów białej substancji, która po przebadaniu okazała się amfetaminą. Wstępne badanie wykazało również, że kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. Ponadto, w trakcie przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze ujawnili dalsze dawki narkotyku.

Mieszkańcy Śląska zostali zatrzymani i doprowadzenie do jednostki Policji, gdzie zostali przesłuchani. 42-latek usłyszał 4 zarzuty: kradzieży paliwa, dwukrotnego posiadania narkotyków oraz kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających. Natomiast 35-latek usłyszał zarzut kradzieży paliwa. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzutów. Grozi im teraz do 5 lat więzienia.

  • Zatrzymany mężczyzna, z kajdankami na rękach, prowadzony przez policjanta.
  • Zatrzymany mężczyzna, z kajdankami na rękach prowadzony przez policjanta.
  • Zatrzymany mężczyzna, z kajdankami na rękach prowadzony przez policjanta.