Aktualności

Dzielnicowy bliżej seniorów

Data publikacji 15.02.2019

"Edukacji nigdy dość" - takim stwierdzeniem podsumowały spotkanie z dzielnicowym uczestniczki zrzeszone w praszkowskim "Klubie 50 +". Policjant w swoim wystąpieniu powiedział o najnowszych metodach stosowanych przez oszustów oraz najskuteczniejszych sposobach, by nie dać się ich zakusom. Były też rozmowy o obsłudze aplikacji mobilnej "Moja Komenda" oraz "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa". Wszystko to w ramach naszego profilaktycznego programu "Świadomy i bezpieczny Senior".

Spotkanie odbyło się w kinie " Polonez" w Praszce w ramach programu " Świadomy i bezpieczny Senior". Dla dzielnicowego – mł.asp Daniela Cembika - ważne są działania profilaktyczne, dzięki nim można zapobiec wielu przestępstwom. Dlatego spotkanie poświęcone było omówieniu oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Funkcjonariusz podpowiadał także, jak ustrzec się przed internetową i telefoniczną kradzieżą danych osobowych. Przypomniał również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz o korzystaniu z odblasków.

Policjant zapoznał seniorów z aplikacją „Moja Komenda” i „Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Pokazał jak obsługiwać te narzędzia i jakie są możliwości ich wykorzystania. Dzięki temu, seniorzy mogą mieć jeszcze łatwiejszy kontakt z policją. Podczas spotkania dla uczestników " Klubu 50+", dzielnicowy przygotował upominki – kalendarze i lupy kieszonkowe związane z programem profilaktycznym "Świadomy i bezpieczny Senior".

Powrót na górę strony