Aktualności

Policjanci pomogli wyziębionemu starszemu mężczyźnie

Data publikacji 04.02.2019

89-latek przewrócił się i utknął w głębokim błocie pośniegowym. Starszy mężczyzna leżał tak od dłuższego czasu. Wyziębionemu i osłabionemu mieszkańcowi powiatu z pomocą przyszli prudniccy policjanci. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Jego życiu i zdrowiu nic już nie zagraża.

2 lutego, w sobotę tuż po godzinie 20:00 dyżurny prudnickiej Policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który ma leżeć na polu i coś kopać. Nam miejscu policjanci znaleźli 89-letniego mieszkańca tej miejscowości. Jak się okazało starszy mężczyzna chciał wysypać popiół na pole, jednak przewrócił się i utknął w głębokim błocie pośniegowym.

Sytuacja było poważna. 89-latek leżał tak już od dłuższego czasu. Starszy mężczyzna był wychłodzony oraz wycieńczony. Ostatkiem sił próbował wydostać się z podmokłego terenu. Policjanci wspólnie ze zgłaszającą wyciągnęli tego mężczyznę i udzielili mu pomocy, a także przebrali w suche rzeczy.

Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe w związku z wychłodzeniem zabrało 89-latka do szpitala na obserwację. Jego życiu i zdrowiu nic już nie zagraża.

Powrót na górę strony