Aktualności

Zatrzymany za przywłaszczenie, usłyszał kolejne zarzuty

Data publikacji 31.01.2019

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie telefonu komórkowego. Dodatkowo, śledczy powiązali 32-latka z kradzieżą kabli elektrycznych na kwotę 15 000 złotych. W chwili zatrzymania kryminalni znaleźli przy nim również narkotyki. Teraz mężczyzna odpowie za 4 przestępstwa – przywłaszczenia mienia, kradzieży, posiadania narkotyków i ich wwiezienia na teren Polski.

We wrześniu 2018 r. policjanci z Gogolina otrzymali informację o przywłaszczeniu mienia. Rodzice nieletniego chłopca poinformowali, że ich syn przez roztargnienie zostawił telefon komórkowy i zegarek w jednym ze sklepów na terenie miasta. Kryminalni przeglądając zapis z monitoringu sklepu, zauważyli mężczyznę, który miał zabrać pozostawione przez chłopaka rzeczy.

Pod koniec stycznia tego roku, funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali 32-latka. Dodatkowo, kryminalni w momencie zatrzymania u mężczyzny znaleźli narkotyki. W trakcie czynności policjanci powiązali podejrzanego z kradzieżą kabli elektrycznych z września 2018 roku. Poszkodowany swoje straty oszacował na około 15 000 złotych. Mężczyzna przyznał się do tego przestępstwa, wskazał policjantom miejsce, gdzie opalił przewody z otuliny oraz punkt skupu złomu, gdzie sprzedał uzyskaną miedź z kabli.

Łącznie podejrzany usłyszał 4 zarzuty: przywłaszczenia mienia, kradzieży, posiadania narkotyków i wwozu narkotyków na teren Polski. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony