Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 30.01.2019

Kilka godzin trwały poszukiwania 27-latka z powiatu oleskiego. W akcji brało udział blisko 70 policjantów i strażaków. Do działań wykorzystano także 2 przewodników z psami tropiącymi oraz kamerę termowizyjną. Około godziny 8:45 mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy.

30 stycznia, nad ranem, dyżurny oleskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 27-latka. Mężczyzna wyszedł z domu, najprawdopodobniej z zamiarem targnięcia się na własne życie. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania. Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie - insp. Tomasz Kubicki ogłosił alarm dla jednostki.

Funkcjonariusze przeczesali tereny przyległe do miejsca zamieszkania mężczyzny. Sprawdzili pobliskie lasy, pustostany, zbiorniki wodne oraz tereny trudno dostępne. Skontrolowali także te miejsca, gdzie mężczyzna mógł przebywać. W sumie w akcji poszukiwawczej zaangażowanych było 37 policjantów, w tym dwóch przewodników z psami tropiącymi oraz 30 strażaków, którzy wykorzystali specjalistyczny sprzęt – kamerę termowizyjną.

Około godziny 8:45 poszukiwany mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy w okolicach miejsca zamieszkania. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Powrót na górę strony