Aktualności

Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w trakcie ferii zimowych

Data publikacji 24.01.2019

Ferie zimowe już wkrótce. Planując wypoczynek naszych dzieci, nie zapominajmy o paru zasadach, dzięki którym będzie to pozbawiony zmartwień i bezpieczny czas. Poniżej kilka porad jak zadbać o to, aby nasze pociechy wróciły do szkoły wypoczęte i gotowe do dalszej nauki.

23 stycznia, na kilka dni przed feriami zimowymi, jeszcze raz przypomnieliśmy o zasadach bezpieczeństwa, dzięki którym zimowa przerwa będzie bezpiecznym i radosnym czasem wypoczynku.

W sytuacji gdy nasze pociechy wybierają się na wycieczkę autokarem, dobrze zgłosić potrzebę kontroli takiego pojazdu. Najlepiej zrobić to parę dni wcześniej. Policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu oraz trzeźwość kierującego. Pozwoli to na bezpieczny transport do miejsca wypoczynku.

Tutaj można sprawdzić wykaz miejsc kontroli i numery telefonu pod którymi możemy je zgłaszać ---> "Wykaz miejsc kontroli autokarów w naszym województwie"

Jeśli jednak mamy taką możliwość i całą rodziną, własnym środkiem transportu wybieramy się na wypoczynek, również zadbajmy o to, żeby nasz pojazd był w pełni przygotowany do drogi. Zimowe opony, w pełni sprawne wycieraczki i uzupełniony płyn do spryskiwaczy zwiększą nasze bezpieczeństwo i ułatwią naszą drogę na upragniony wypoczynek. My sami natomiast bądźmy wypoczęci, a w trakcie dłuższej drogi róbmy co jakiś czas przerwy. Zaplanujmy też z wyprzedzeniem trasę naszej podróży.

Musimy pamiętać, że ferie to nie tylko zimowiska i wyjazdy. Często dzieci spędzają ten czas w wirtualnym świecie gier i social mediów. Jako rodzicie i opiekunowie musimy zadbać o to, aby ich obecność w sieci była bezpieczna i odpowiedzialna. Dobrze jeśli wiemy z jakich witryn i gier korzystają nasze pociechy, z kim rozmawiają za pośrednictwem komunikatorów oraz z jakich aplikacji korzystają. Nie możemy zapominać, że w sieci kryje się wiele niebezpieczeństw, między innymi tych dotyczących kradzieży danych osobowych oraz powiązanych z "hejtem".

 

  • Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w trakcie ferii zimowych
  • Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w trakcie ferii zimowych
  • Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w trakcie ferii zimowych
  • Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w trakcie ferii zimowych
Powrót na górę strony