Aktualności

Zastraszał przechodniów - został zatrzymany

Data publikacji 14.01.2019

Głubczyccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który biegał po ulicach miast i groził przechodniom nożem. W trakcie zatrzymania, próbował też zaatakować jednego z funkcjonariuszy. 43-latek usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Za czynną napaść na funkcjonariusza oraz groźby karalne grozi kara do 10 lat więzienia.

9 stycznia późnym wieczorem, policjanci z głubczyckiej komendy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który ma biegać po ulicach miasta i grozić nożem przechodniom. Dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował patrole. Funkcjonariusze na jednej z ulic miasta, zauważyli wskazanego w zgłoszeniu mężczyznę, który na widok policjantów zaczął uciekać.

Mundurowi rozpoczęli pościg i w momencie zbliżania się do mężczyzny zauważyli, że ten nożem próbuje zaatakować jednego z funkcjonariuszy. 43-latek nie reagował na polecenia wydawane przez policjantów do zachowania zgodnego z prawem. Z uwagi na realne zagrożenie życia i zdrowia  mundurowi użyli środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do komendy.

43-latek po przebadaniu przez lekarza został zatrzymany w policyjnym areszcie. Od podejrzanego została także pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających.

Podczas przesłuchania podejrzany nie przyznał się do winy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Za czynną napaść na funkcjonariusza oraz groźby karalne grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

  • Zastraszał przechodniów - został zatrzymany
  • Zastraszał przechodniów - został zatrzymany
  • Zastraszał przechodniów - został zatrzymany
Powrót na górę strony